این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩
سامانه هاپیوندها

ايران توانا

اخبار > اقدامات وزارت علوم در راستای مقابله با جعل مدارک دانشگاهی
 


شماره خبر : ٥٦٣٢٦٦ تاریخ انتشار خبر : 1398/10/23 ا ١٣:٠٤ تعداد نمایش خبر: 179
 
اقدامات وزارت علوم در راستای مقابله با جعل مدارک دانشگاهی
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اقدامات این اداره کل در راستای مقابله با جعل مدارک دانشگاهی صادره از دانشگاه‌های داخل کشور را تشریح کرد.

سید عبدالحمید انگجی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره اقدامات اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم در پیشگیری از جعل مدارک دانشگاهی گفت: در راستای مقابله با جعل مدارک دانشگاهی صادره از دانشگاه‌های داخل کشور و استعلام‌های مربوطه، فرایند الکترونیکی شدن دانشنامه‌ها در قالب «سامانه سجاد» از فروردین ۹۸ عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در این رویه با اسکن QR Code مندرج در دانشنامه، توسط نرم‌افزارهای Reader QR Code و یا درج کد صحت ۲۰ رقمی در آدرس پرتال سازمان http://Portal.saorg.ir  ـ قسمت خدمات ـ استعلام کد صحت) مشخصات دانش‌آموخته در سامانه یادشده توسط اشخاص حقیقی و حقوقی قابل رویت است و استعلام صحت دانشنامه و گواهینامه موقت و نیز اخذ تأییدیه تحصیلی به صورت آنلاین امکان‌پذیر است.
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان یادآور شد: درج کد صحت در ارزشنامه‌های تحصیلی خارجی نیز در آینده‌ای نزدیک امکان‌پذیر است.

 عدم ارزشیابی مدارک صادره از دانشگاه هایی به غیر از لیست وزارت علوم
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان درباره ارزیابی مدارک صادره از دانشگاه هایی که در لیست وزارت علوم قرار ندارند نیز گفت: مدارک صادره از دانشگاه‌هایی که در فهرست مورد تأیید اداره کل دانش‌آموختگان قرار ندارد قابل ارزشیابی نیست.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص انتخابات مجلس و اینکه آیا وزارت کشور درباره اعتبار مدارک نیمه‌حضوری، مجازی ثبت‌نام کنندگان انتخابات از وزارت علوم استعلام می کند گفت: ضروری است در این خصوص  از وزارت کشور سوال فرمایید.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.