این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩
سامانه هاپیوندها

ايران توانا

اخبار > قراردادهای دانشگاه‌ها با صنعت به مرز 2 میلیارد تومان رسید
 


شماره خبر : ٥٦٣٢٥٤ تاریخ انتشار خبر : 1398/10/23 ا ١٢:٤٩ تعداد نمایش خبر: 53
 
قراردادهای دانشگاه‌ها با صنعت به مرز 2 میلیارد تومان رسید
مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از افزایش تعداد قراردادهای دانشگاه‌ها با صنعت به 8 هزار قرارداد و رشد چشمگیر مبلغ قراردادها خبر داد.

محمد سعید سیف مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از افزایش تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و رشد چشمگیر مبلغ این قراردادها خبر داد.

وی گفت: تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در یک سال گذشته از حدود هزار قرارداد به ۸ هزار قرارداد افزایش یافته است.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: مبلغ این قراردادها هم از حدود یک میلیارد تومان به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است.

سیف توضیح داد: رشد تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و افزایش مبلغ این قراردادها نشان دهنده جهت‌گیری جدید دانشگاه‌ها در توجه به موضوع مهارت‌آموزی و اشتغال برای ارتباط بیشتر دانشگاه‌ با جامعه و صنعت است.
وی اظهار امیدواری کرد که این جهت‌گیری بتواند کمک کند که توان دانشگاه‌ها شامل نیروی متخصص، نیروی تحقیقاتی و تجهیزات را به سمت پاسخگویی به نیازهای کشور سوق دهیم.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.