این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > برگزاری دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گیلان با عناوين معرفت شناسي و اخلاق حرفه اي
 


شماره خبر : ٥٤٣١٤٩ تاریخ انتشار خبر : 1397/07/17 ا ١٣:٠٦ تعداد نمایش خبر: 92
 
برگزاری دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گیلان با عناوين معرفت شناسي و اخلاق حرفه اي
دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گیلان با عناوين معرفت شناسي و اخلاق حرفه اي، در قالب دو گروه برگزار گرديد. اين دوره ها با حضور دكتر محمد فنايي اشكوري و حجت الاسلام دكتر علي نصيري از اساتيد بنام دانشگاه، به عنوان مدرس ارائه مي شود و تا روز ۵ شهريور ادامه داشت.

دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گیلان با عناوين معرفت شناسي و اخلاق حرفه اي، در قالب دو گروه برگزار گرديد. اين دوره ها با حضور دكتر محمد فنايي اشكوري و حجت الاسلام دكتر علي نصيري از اساتيد بنام دانشگاه، به عنوان مدرس ارائه مي شود و تا روز ۵ شهريور ادامه داشت.

مراسم افتتاحيه برنامه هاي آموزشي و فرهنگي طرح ضيافت انديشه،صبح روز شنبه ۳ شهريور در تالار حكمت دانشگاه گيلان برگزار گرديد. در اين مراسم كه با قرائت آياتي چنداز كلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي ايران آغاز شد، در ابتدا حجت الاسلام والمسلمين دكتر بصيري مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه گيلان، ضمن خير مقدم به شركت كنندگان و قدرداني از دست اندركاران برنامه ريزي و برگزاري اين برنامه، گفت: خدارا شاكريم كه بار ديگر توفيق داريم درجمع اساتيد و فرهيختگان دانشگاهي باشيم و از شما عزيزان تشكر مي كنم بار ديگر دعوت معاونت محترم آموزشي و بخش هم انديشي و ضيافت انديشه مربوط به نهاد را ياري فرموديد.
انشاالله اين جلسات راهگشاي بعضي از مسائل و معضلات باشد. وي در ادامه ضمن اشاره به دهه ولايت گفت: دهه ولايت در واقع مناسبتش از عيد قربان شروع ميشود و به عيد غدير منتهي مي‌شود ،اين بين را دهه ولايت نامگذاري كرده‌اند.
وي در ادامه افزود : خداوند در دينش به پيامبر به طور صريح ميفرمايد براي حفظ زحمات بيست و سه ساله اش اولين رسالتش كه تبليغ دين است را به طور كامل انجام دهد. دكتر بصيري در پايان با بيان چند روايت گفت: عدم توجه به اين روايات در كتاب آسماني و احاديث ائمه موجب انحراف از احكام و اصول ديني مي گردد،اميد است همه ما در مسير آنچه انبيا و اوليا الهي است قرار بگيريم.

گفتني است پس از پايان مراسم افتتاحيه، اولين قسمت از برنامه هاي آموزشي طرح ضيافت انديشه با عناوين معرفت شناسي و اخلاق حرفه اي در قالب دو گروه آغاز گرديد. همچنين ديگر بخش هاي آموزشي طرح ضيافت انديشه طبق زمانبندي در روزهاي آتي تشكيل مي شود. جهت دريافت گواهي دوره هاي مذكور حداقل حضور در ۱۴ ساعت از ۱۶ ساعت پيش بيني شده الزامي است. اين دوره ها با حضور دكتر محمد فنايي اشكوري و حجت الاسلام دكتر علي نصيري از اساتيد بنام دانشگاه، به عنوان مدرس ارائه مي شود و تا روز ۵ شهريور ادامه داشت.

اختتاميه مرحله دوم ضيافت انديشه، عصر روز دوشنبه ۵ شهريور ۹۷ در سالن همايش هاي آقا سيد جلال الدين اشرف در شهرستان آستانه اشرفيه برگزار گرديد. در اين كرسي آزاد انديشي كه با تحت عنوان كارآمدي و ناكارآمدي نظام اسلامي و مديران آن ها برگزار گرديد، كيهان هاشم نيا، استاندار اسبق گيلان با اشاره به آرمان هاي امام راحل و انقلاب اسلامي، گفت: انتقاد و نارضايتي را نبايد دليل ناكارآمدي انقلاب دانست.

چنين برداشتي از انقلاب و دستاوردهاي آن ناصحيح است و اين جز با آگاهي بخشي و شفافيت امكانپذير نيست. در ادامه هريك از اعضاي هيات علمي به بيان دلايل موافقت و مخالفت خود درباره ي كارآمدي و ناكارآمدي نظام جمهوري اسلامي پرداختند و سكوت دانشگاه را در شرايط حساس كنوني عدم انجام وظيفه دانستند. دانشگاهيان، عامل فساد را نه در اصل نظام بلكه در ناكارآمدي مسئولان دانستند و نه تنها شرايط مساعد و اوضاع جهاني بلكه كفايت و پاكدستي مسئولان و مديران را عامل اصلي در رشد و پيشرفت جامعه خواندند. در پايان اين كرسي آزاد انديشي، هاشم نيا به جمع بندي نظرات و پيشنهادات شركت كنندگان پرداخت.و بر ضرورت شكل گيري كرسي هاي آزادانديشي در سطح دانشگاه تاكيد كرد.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.