این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > به همت جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت "مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" تاسیس شد
 


شماره خبر : ٥٤٣٠٣٨ تاریخ انتشار خبر : 1397/07/15 ا ١٤:٣٩ تعداد نمایش خبر: 62
 
به همت جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت "مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" تاسیس شد
به همت جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت و در راستای ارایه خدمات مشاوره ای مربوط به توسعه کسب و کارهای خلاق؛"مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" تاسیس شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت، در زیست بوم کارآفرینی، مراکز نوآوری برای ایجاد، توسعه و رشد کسب‌وکارهای کوچک و دانش‌بنیان تاسیس می شوند. از آنجایی که توسعه فضای نوآوری و ایجاد درک مناسبی از مفاهیمی همچون تولید ایده، غربالگری ایده، ایده پروری، توسعه مفهومی و تست محصول اولیه، تیم‌سازی، استراتژی توسعه و بازاریابی جزو گام‌های اولیه برای تولید زیست بوم کارآفرینی محسوب می‌شود مراکز نوآوری به‌عنوان متولیان شبکه سازی و ارائه برخی خدمات جانبی برای هسته‌ های فن-‌آور و کارآفرینان شرکت های کوچک معرفی می شوند.

بر همین اساس معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت ایران به‌عنوان بازوی دانشجویی واحد، با توجه به اهمیت اشتغال و کارآفرینی دانشجویان و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان تجاری‌ سازی فناوری و اشتغال دانش‌ آموختگان جهاد دانشگاهی و به منظور ارایه خدمات مشاوره ای مربوط به توسعه کسب و کارهای خلاق که شامل؛ خدمات مدیریت مالکیت فکری، خدمات رهبری و توسعه سرمایه انسانی اعم از تیم سازی و ارتقا توانمندی های شغلی، تدوین و انتشار گزارش‌های سیاستی در حوزه صنایع خلاق، همکاری با معاونت علمی و فناوری برای اخذ تاییدیه همکاری به عنوان کارگزار معاونت، ارائه خدمات حقوقی و ارزش گذاری استارت-‌آپ‌ ها  و خدمات منتورینگ و مشاوره تاسیس و توسعه استارت آپ و معرفی به مرکز رشد، می شود، اقدام به تاسیس "مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" کرده است.

در همین راستا این مرکز از زمستان گذشته برنامه‌ های آموزشی و ترویجی خود را در حوزه نوآوری با عنوان "کافه دانشجو" آغاز کرد که با استقبال دانشجویان همراه شد. از همین رو، با هماهنگی بیشتر با مدیریت فناوری دانشگاه علم و صنعت به گسترش فعالیت‌ های خود در سال تحصیلی جاری پرداخته است تا علاوه بر برنامه‌ های ترویجی-آموزشی، رویدادهای استارت آپی حوزه فنی-مهندسی را نیز برگزار کند.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.