این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > سومین دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع در موسسه مطالعات جمعیتی کشور برگزار شد
 


شماره خبر :٥٢٧٨١٥   تاریخ انتشار خبر : 1396/07/02 ا ١٠:٥٣
 
حضور 22 نفر از اعضای هیأت علمی موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور طرح ضيافت انديشه استادان
سومین دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع در موسسه مطالعات جمعیتی کشور برگزار شد
سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید با موضوع اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح یک) به مدت سه روز در از تاریخ 26 تا 28 شهریورماه 1396 در موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور با تدریس استاد گرانقدر جناب آقای دکتر سیدمهدی ساداتی¬نژاد، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و رئیس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی برگزار شد.

در این دوره که توسط موسسه و با همکاری مرکز هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد و با استقبال گسترده اعضای هیات علمی مواجه گردید، تعداد 22 نفر از اعضای هیأت علمی موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور و پژوهشگاه تربیت­بدنی و علوم ورزشی حضور داشتند. در مراسم افتتاحیه دوره، جناب آقای دکتر محمدجلال عباسی­شوازی، رئیس موسسه، ضمن تشکر از جناب آقای دکتر ساداتی­نژاد برای قبولی تدریس در این کارگاه و خوشامدگویی به اساتید برای حضور در این دوره، بر ضرورت شناخت و آشنایی اعضای هیات علمی نسبت به اندیشه سیاسی و تحولات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران و منطقه غرب آسیا تأکید کردند.

پس از سخنان آقای دکتر عباسی، کارگاه اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی توسط آقای دکتر ساداتی­نژاد آغاز شد. در این کارگاه سه روزه پیرامون اهمیت و ضرورت طرح مباحث اندیشه سیاسی در اسلام، گفتمان­های مختلف تشکیل حکومت اسلامی، رابطه دین و سیاست، و حکومت اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه بحث و بررسی شد. بعد از اختتامیه کارگاه، گواهی پایان دوره به مدت 16 ساعت برای اعضای هیأت علمی شرکت‌کننده در راستای بند 9 ماده یک آیین‌نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی صادر گردید.

شایان ذکر است که موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور، در کنار ارتقاء کمی و کیفی پژوهش­های جمعیتی، برنامه­های ارتقاء فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا چهارمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید را با عنوان تعلیم و تربیت اسلامی در آذر ماه سال جاری برگزار می‏کند.  

 

 


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.