این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
سامانه هاپیوندها

ايران توانا

اخبار > برگزاری دوره دانش‌افزايي اعضاي هيات علمي پژوهشگاه مواد و انرژي، با موضوعات «تاريخ و تمدن اسلامي سطح 1» و «روشنفكري ديني»
 


شماره خبر : ٥٦١١١٢ تاریخ انتشار خبر : 1398/09/09 ا ١٠:٠٣ تعداد نمایش خبر: 343
 
برگزاری دوره دانش‌افزايي اعضاي هيات علمي پژوهشگاه مواد و انرژي، با موضوعات «تاريخ و تمدن اسلامي سطح 1» و «روشنفكري ديني»
دوره ضيافت انديشه اساتيد، با موضوع «تاريخ و تمدن اسلامي سطح 1» دوره دانش‌افزايي اعضاي هيات علمي پژوهشگاه مواد و انرژي، با موضوع «تاريخ و تمدن اسلامي سطح 1»، با تدريس دكتر ابوالفضل روحي در تاريخ 9 و 10 مهرماه جاري در سالن جلسات اين پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومي پژوهشگاه، در اين كارگاه كه به‌صورت متوالي از ساعت 8 تا 12 و 13 تا 15 در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد، مباحثي همچون مباحث تمدني و تاريخي دوره‌هاي مختلف اسلامي و نقش انديشمندان مسلمان در شكل‌گيري و تحقق آن بود. گفتني است، در پايان اين دوره به شركت‌كنندگان گواهي‌نامه آموزشي اعطا گرديد.

همچنین كارگاه دانش افزايي اساتيد تحت عنوان روشنفكري ديني در دو كلاس مجزا در صبح و عصر از تاريخ 11 الي 14 آبان ماه در پژوهشگاه مواد و انرژي برگزار شد.
مدرس دوره دكتر ابوالفضل روحي بود كه مباحث ذيل را مطرح كردند:
1- ماهيت روشنفكران ديني در روشنفكران
2- انواع روشنفكران
3- فرايند روشنفكري در مسيحيت
4- تاريخچه روشنفكري در اسلام بررسي ديدگاه روشنفكران مسلمان همانند سيد جمال الدين اسدآبادي، دكتر محمد اقبال لاهوري، مهندس مهدي بازرگان، سيد احمد فردبد، دكتر علي شريعتي، دكتر عبدالكريم سروش در نهايت ديدگاه روشنفكران مطرح شده، مطرح، ارزيابي، تحليل و نقد شد.

چون كارگاه به صورت هم انديشي برگزار شد اساتيد محترم و اعضاي هيات علمي به بررسي و اظهارنظر و نقد مباحث پرداختند.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.