این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > ضرورت تقسیم کار در حوزه سیاستگذاری بیانیه گام دوم
 


شماره خبر : ٥٥٣٣٠٥ تاریخ انتشار خبر : 1398/02/24 ا ١٠:٥٤ تعداد نمایش خبر: 79
 
ضرورت تقسیم کار در حوزه سیاستگذاری بیانیه گام دوم
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیانیه گام دوم در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت لکن در حوزه سیاستگذاری باید تقسیم کار صورت گیرد تا کارها منسجم‌تر انجام شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باید چارچوب مفهومی مبتنی بر گام دوم تدوین شود تا مبنای تقسیم کار در حوزه سیاستگذاری قرار گیرد. رهبر معظم انقلاب سه هدف را در این بیانیه مهم برجسته کرده‌اند؛ "خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی" که هرسه کلید حل بسیاری از مشکلات جامعه است.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران گفت: جامعه‌پردازی واژه‌ای مختص ایشان است که تا به حال از آن استفاده نشده و لطافت‌های خاص خود را دارد.

نیاز به بازمهندسی رشته‌های دانشگاهی برای حل مسائل اجتماعی داریم
وی افزود: بیانیه را باید با اهداف کیفی علم و فناوری و فرهنگ کشور پوشش داد و از برخوردهای هیجانی پرهیز کرد و ما نیاز به بازمهندسی رشته‌های دانشگاهی داریم تا حلال مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور باشند.

پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک برای تقسیم کار، اجرایی‌سازی و گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود پیشنهاد تشکیل یک کمیته مشترک را داد و اضافه کرد: کمیته مشترکی داخل شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شود و با عضویت متولیان امر تقسیم کار برای اجرایی‌سازی و گفتمان‌سازی بیانیه صورت گیرد.

در ادامه جلسه گزارشی از دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در زمینه بیانیه گام دوم ارائه شد.
هرچه سریع‌تر وارد عملیاتی سازی اهداف اسناد بالادستی منطبق با بیانیه گام دوم شویم
دکتر کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اسناد بالادستی موجود همچون سند آمایش آموزش عالی، سند دانشگاه اسلامی بایستی احصاء شوند و با تأکید بر برخی مؤلفه‌های موجود در آن به اجرایی سازی بندهای اسناد موجود اقدام کنیم تا هرچه سریع‌تر وارد فرآیند عملیاتی سازی اهداف اسناد بالادستی منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شویم.

پیشنهاد انتخاب برخی دانشگاه‌ها برای مأموریت بخشی در زمینه اهداف سند آمایش آموزش عالی و بیانیه گام دوم
در پایان حجت الاسلام والمسلمین شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: می‌توان به صورت آزمایشی برخی دانشگاه‌ها را انتخاب و براساس ظرفیت‌های موجود آنها اقدام به مأموریت بخشی در زمینه اهداف سند آمایش آموزش عالی و بیانیه گام دوم انقلاب کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان مقرر شد در جلسات آتی با دعوت از اساتید برخی دانشگاه‌های کشور از ظرفیت‌ها و مزیت‌های دانشگاه‌ها در زمینه اهداف سند دانشگاه اسلامی استفاده شود.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.