این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > سامانه ثبت اطلاعات دانش‌پژوهان و اساتید فعال راه‌اندازی شد
 


شماره خبر : ٥٤٨٣٦٩ تاریخ انتشار خبر : 1397/10/22 ا ٠٩:٠٠ تعداد نمایش خبر: 74
 
سامانه ثبت اطلاعات دانش‌پژوهان و اساتید فعال راه‌اندازی شد
به همت ستاد توسعه فناوری‌های ، لیزر، فوتونیک ساخت و مواد پیشرفته معاونت علمی؛ سامانه ثبت اطلاعات دانش‌پژوهان و اساتید فعال به منظور جهت‌دهی این دانش‌پژوهان توانمند و فعال راه شد.

به همت ستاد توسعه فناوری‌های ، لیزر، فوتونیک ساخت و  مواد پیشرفته معاونت علمی؛ سامانه ثبت اطلاعات دانش‌پژوهان و اساتید فعال به منظور جهت‌دهی این دانش‌پژوهان توانمند و فعال راه شد.
اساتید دانشگاه‌ها و دانش‌پژوهان علاوه بر نقش کلیدی در تولید، توسـعه علـم و پیشـرفت و همچنین آبـادانی کشور، وظیفه تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص را نیز بر عهده‌دارند. شایسته است که این قشر جامعه، خلق ارزش از دانش و فناوری را به عنوان یکی از اصول کاری و فعالیت خود در نظر گرفته و تولید ثروت در داخل مرزهای کشور را هدف‌گذاری و اجرا کنند.

به همین منظور؛ به همت ستاد توسعه فناوری‌های ، لیزر، فوتونیک ساخت و  مواد پیشرفته معاونت علمی؛ سامانه ثبت اطلاعات دانش‌پژوهان و اساتید فعال  به منظور جهت‌دهی دانش‌پژوهان توانمند و فعال با تجارب، ایده‌ها و دارای طرح‌های توسعه فناوری متنوع راه اندازی شد.

این شبکه راه اندازی شده می‌تواند شبکه‌ای بی‌بدیل از متخصصین و صاحبنظران را ایجاد کند. یک شبکه فعال، مؤثر و پویا از این دست ذیل چتر حمایتی مادی و معنوی این ستاد، قابلیت رونق هم‌افزایی میان دانشگاه و پژوهشگران با صنعت را باهدف توسعه فناوری‌های کلیدی موردنیاز کشور، دارا خواهد بود.

تمامی دانش‌پژوهان و اساتید فعال و علاقه‌مند به حوزه‌های مختلف فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت میتوانند برای عضویت در این سامانه و پیوستن به شبکه فعالان ستاد اقدام کنند.
مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی اعلام کرد:
اجرای برنامه مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و وزارت علوم و فناوری چین
مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی اعلام کرد: برنامه مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزارت علوم و فناوری چین، با هدف توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور در حال اجرا است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، بر اساس اعلام مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این برنامه مقرر شده بین 3 تا 5 پروژه مشترک تحقیقاتی بین پژوهشگران ایرانی و چینی به مدت 3 سال مورد حمایت طرفین قرار گیرد. در تفاهم نامه منعقد شده میان طرفین، بر اطلاع رسانی همزمان و مشترک فراخوان توسط هر دو کشور تاکید شده است.
طی توافقی که با مسوولان وزارت علوم و فناوری چین انجام شده است؛ مقرر شد تا 10 بهمن سال جاری (30 ژانویه 2019)، طرف چینی فهرست پروژه های مشترک ثبت شده در سامانه خود را به همراه اطلاعات تماس همکاران ایرانی پروژه ها در اختیار طرف ایرانی (صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران) قرار دهد.

در این دوره، لازم است آن دسته از پژوهشگران ایرانی که طرح مشترک خود را با همکار چینی در سامانه وزارت علوم و فناوری چین ثبت کردند، از تاریخ 15 تا 30 بهمن ماه سال جاری طرح خود را برای انجام فرآیند داوری پژوهشی طرف ایرانی در سامانه طرح های پژوهشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت کنند.

همچنین مبنای تعیین میزان حمایت مالی از طرف ایرانی پروژه‌ها، ارزیابی و داوری پروژه توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری است که این امر در فرآیندی مستقل توسط طرف چینی صورت می گیرد. شایان ذکر است، فراخوان آتی برنامه مشترک تحقیقاتی در ماه اکتبر 2019 اعلام خواهد شد.
اطلاعیه/ اعطای تسهیلات ادامه تحصیل در دورۀ دکتری تخصصی به دانش‌آموختگان‌ِبرتر دانشگاه‌ها (جایزة شهید احدی)
بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامة تحصیل در دورة دکتری اعطا می‌کند.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.