این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > پیشنهاد راه اندازی مرکز ملی اینترنت اشیا
 


شماره خبر : ٥٤٤٤٨٠ تاریخ انتشار خبر : 1397/08/13 ا ٠٩:٢١ تعداد نمایش خبر: 87
 
پیشنهاد راه اندازی مرکز ملی اینترنت اشیا
سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: یکی از مشکلات بزرگ ما بحث سیستم مرکزی است که در خارج از کشور وجود دارد، پیشنهاد می‌کنم با توجه به سابقه ما در زمینه ابر رایانه‌ها، بتوانیم یک مرکز ملی iotرا راه اندازی کنیم.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه خوشبختانه حرکت دانشگاه‌های خوب کشور در بحث نوآوری و فناوری علم بسیار خوب بوده است گفت: برنامه راهبردی دانشگاه در حوزهictخوب و قابل قبول بوده است، به طوری که توانمندی مطلوبی در این زمینه صورت گرفته و دیده شده است.

معتمدی تصریح کرد: یکی از مشکلات بزرگ ما بحث سیستم مرکزی است که در خارج از کشور وجود دارد، پیشنهاد می‌کنم با توجه به سابقه ما در زمینه ابر رایانه‌ها، بتوانیم یک مرکز ملی iotرا راه اندازی کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: این دانشگاه 2 سال پیش برج ابن سینا را افتتاح کرد و ابتدا ۱۰ شرکت دانش‌بنیان مورد حمایت قرار گرفتند و امسال تعداد این شرکت‌ها به ۱۲۳ رسیده است.
معتمدی افزود: به ازای افزایش شرکت‌های دانش بنیان میزان سرمایه گذاری و اشتغال به همین نسبت افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: یکی از بهترین راه‌های برون رفت از مشکلات اقتصادی و بحث‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی، توسعه شرکت‌های نوآور، فناور و دانش بنیان است.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.