این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات بر گردن مخترعان ایرانی
 


شماره خبر : ٥٤٤٤٧٦ تاریخ انتشار خبر : 1397/08/13 ا ٠٩:١٢ تعداد نمایش خبر: 88
 
مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات بر گردن مخترعان ایرانی
مخترعان ایرانی بار دیگر توانستند مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات ترکیه ISIF 2018 را برای ارائه طرح دستگاه بی حسی دندان با امواج رادیوئی را بدست آورند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گروهی از پژوهشگران و مخترعان ایرانی بار دیگر توانستند بدرخشند و مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات ترکیه ISIF 2018  را برای ارائه طرح دستگاه بی حسی دندان با امواج رادیوئی را بدست آورند، علاوه بر این مدال این تیم موفق به اخذ جایزه ویژه از طرف انجمن ترویج اختراعات اندونزی شدند.

اعضای این تیم متشکل از الهام رموزی متخصص رادیولوژی دهان،فک و صورت،  مهرداد فوج لعلی چهره ماندگار مدیریت و کارافرینی کشور در سال 96، لیدا خیری دستیار تخصصی جراحی دهان،فک و صورت دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) و رضا نصرالهی نرگس آباد هستند که در سپتامبر سال جاری میلادی هم موفق به کسب مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات کانادا iCan  2018 برای این اختراع شده بودند.

مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری ترکیه مهر ماه در استانبول برگزار شد و در این مسابقات 370 طرح از 22 کشور جهان از جمله آمریکا، آلمان، کرواسی، رومانی،کانادا و کشور میزبان ترکیه شرکت داشته اند.

این دستگاه با استفاده از پروب اتصالی با مکانیسم تخریب دمایی، بلاک موقت عصبی را ایجاد می کند. از جمله مزیت ها و برتری های این دستگاه می توان به ایجاد بی حسی در فک و نیز سایر اعضای بدن بدون نیاز به تزریق مواد شیمیایی، سرعت عمل بالا و نیز ماندگاری بی حسی در زمان های مختلف اشاره کرد.

این دستگاه نمونه مشابه نداشته و مراحل ثبت خود را داخل کشور ایران طی می‌کند.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.