این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨
سامانه هاپیوندها

ايران توانا

اخبار > برگزاري طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه علوم پزشكي بوشهر در جوار بارگاه ملكوتي امام مهرباني حضرت رضا(ص)
 


شماره خبر : ٥٥٩٠٨٠ تاریخ انتشار خبر : 1398/07/16 ا ٠٨:٥٨ تعداد نمایش خبر: 91
 
برگزاري طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه علوم پزشكي بوشهر در جوار بارگاه ملكوتي امام مهرباني حضرت رضا(ص)
به همت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه و دفتر هم انديشي اساتيد طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه علوم پزشكي بوشهر به همراه خانواده هاي ايشان روز شنبه دوم شهريور در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) آغاز گرديد.

در آئين افتتاحيه اين طرح دبير هم انديشي اساتيد و نخبگان دانشگاه دكتر فولادوند ضمن خيرمقدم به اساتيد شركت كننده و خانواده هاي آنها ، از رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي بوشهر دكتر كشميري بخاطر حمايت ها و تشويق هاي ايشان جهت برگزاري اين طرح تشكر و قدرداني كردند . وي همچنين از حمايت ها و پيگيري هاي حجت الاسلام و المسلمين دشتي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان بوشهر تقدير و تشكر نمودند.
دكتر فولادوند سپس به بيان اهداف ،مدت و چگونگي برگزاري اين طرح پرداختند و از حضور اساتيد محترم و خانواده هاي محترم آنها در مشهد مقدس و شركت در اين طرح قدرداني نمودند. در ادامه حجت الاسلام حسيني معاون دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ضمن خير مقدم به اساتيد و تشكر ويژه از حمايت هاي مادي و معنوي رياست محترم دانشگاه جناب آقاي دكتر كشميري و مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا دشتي جهت برگزاري اين طرح فرهنگي _ آموزشي در مشهد مقدس به بيان روايتي از امام صادق عليه السلام پرداختند.

حسيني در ادامه با تبريك فرا رسيدن روز پزشك به همه پزشكان، اساتيد بالاخص اساتيد شركت كننده در اين دوره، چنين اضافه كرد، امام صادق در فرمايشي مي فرمايند: «لا يستغنى اهل كل بلد عن ثلاثه تفزع اليه فى امر دنيا و آخرتهم، فان عدموا ذلك كانوا همجا، فقيه عالم ورع، و امير خير مطاع، و طبيب بصير ثقة (سفينه البحار ج 2 ص 78) در اين فرمايش امام اهميت وجود پزشك آگاه و مورد اطمينان براي جامعه و اجتماع انساني، ضروري دانسته و براي نيل به سعادت دنيايي و اخروي در كنار عالم دين، حاكم عادل، نفر سوم پزشك و طبيب مورد اطمينان بيان مي كنند.

معاون دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر در پايان صحبت هاي خود حضور در كنار آستان ملك پاسبان حضرت امام علي بن موسي الرضا عليه السلام را غنيمتي بيان كردند كه مي بايست از آن استفاده كافي و وافي داشت. و در آخر آرزوي موفقيت و شادكامي براي همه پزشكان زحمت كش و دلسوز داشته و برايشان از خداوند مهربان توفيق خواستار شد.

این دوره دانش افزايي اساتيد با عنوان تعليم و تربيت اسلامي با حضور دكتر غفاري عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد در قالب طرح ضيافت انديشه اساتيد در مشهد مقدس به مدت 5 روز از يكم تا ششم شهريورماه با حضور 70 نفر از اساتيد و خانواده هاي ايشان برگزار گرديد.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.