این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨
سامانه هاپیوندها

ايران توانا

اخبار > برگزاری دهمين دوره ضيافت انديشه اعضاي هيات علمي دانشگاه بناب با موضوع اخلاق حرفه اي
 


شماره خبر : ٥٥٨١٩٧ تاریخ انتشار خبر : 1398/06/20 ا ١١:٥٤ تعداد نمایش خبر: 150
 
برگزاری دهمين دوره ضيافت انديشه اعضاي هيات علمي دانشگاه بناب با موضوع اخلاق حرفه اي
دهمين دوره ضيافت انديشه اعضاي هيات علمي دانشگاه بناب با موضوع اخلاق حرفه اي (سطح2) از ۱۰ تير ماه 98 به مدت ۳ روز با حضور، حجت الاسلام والمسلمين، دكتر سيد اكبر حسيني قلعه بهمن به همت دفتر نهاد رهبري دانشگاه و همكاري معاونت آموزشي دانشگاه برگزار شد.

در مراسم افتتاحيه دوره، دكتر حسين پيري رئيس دانشگاه بناب گفت: طرح ضيافت انديشه اساتيد، فرصت مناسبي جهت تجميع اساتيد و نخبگان دانشگاه و  به اشتراك گذاري آموخته ها و تجارب اين عزيزان است.
وي در ادامه رعايت اخلاق حرفه اي را يكي از ملزومات اساتيد دانشگاه دانست و گفت: رعايت اخلاق حرفه اي در مراكز آكادميك يكي از اساسي ترين ملزومات اساتيد و نخبگان است كه اگر رعايت شود، مراكز آكادميك تاثيرگذاري خوبي در جامعه خواهند داشت.

رئيس دانشگاه بناب در پايان گفت: دانشگاه بناب از پتانسيل بالاي اساتيد جوان و نخبه بهره مند است و به جهت بهره مندي از اين نخبگان كشوري، دانشگاه روز به روز در حال پيشرفت است و اميدواريم اين مركز علمي روزي بعنوان يك دانشگاه بزرگ و معتبر در جنوب استان آذربايجانشرقي بدرخشد.
در ادامه مراسم افتتاحيه مسئول دفتر نهاد رهبري دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر رنجبر در جمع اساتيد دانشگاه بناب گفت: بشر از ابتداي خلقت تاكنون به دنبال دو مقوله آسايش و ارامش بوده، هرچند انسانها با اختراعات و اكتشافات و پيشرفتهاي مادي سعي نموده تا حدودي آسايش خود را تامين كنند ولي هيچگاه با چنين ابزاري انسانها به آرامش نرسيده و نخواهند رسيد، چرا كه آرامش امر دروني و از جانب خداست و انبياء با دعوت به اخلاق و خداپرستي انسانها را بدين آرامش سوق داده اند.

وي در ادامه علاج تمام مشكلات جامعه را اخلاق مداري دانست و گفت:  تعريف كلي الگوهاي اخلاقي و رفتار ارتباطي، مسئوليت‌پذيري در برابر حقوق افراد است و جامعه ي ديني از حيث تعامل سازمان‌ها و نهادهاي اجتماعي در آن و نيز از نظر رفتار ارتباطي افراد، متضمن مسائل فراواني است كه اين مسائل از تعيّن ديني چنين جوامعي سر برمي‌آورند و با تعيين ديني نيز بايد پاسخ يابند.
حجت الاسلام والمسلمين رنجبر در پايان به ضرورت پرداخت به اخلاق حرفه اي در سازمان تاكيد كرد و گفت: توسعه سازماني تلاشي پي‌گير، منسجم و كاملاً برنامه‌ريزي شده است كه به منظور بهبود و نوسازي نظام صورت مي‌گيرد و  هدف از توسعه سازماني، هم بهبود زندگي (شغلي) فرد و هم بهبود كاركرد سازمان است.
در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد اكبر حسيني قلعه بهمن از اساتيد بارز موضوع اخلاق حرفه اي به بيان ديدگاهها و مطالب آماده شده خود پرداختند.
گفتني است دهمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه بناب به مدت 3 روز و در مجموع 16 ساعت برگزار شد. همچنين در كنار اين برنامه، فوق برنامه هاي متنوعي همچون برپايي برنامه هاي ورزشي و برپايي نمازهاي جماعت، ديدار با علماي شهرستان، بازديد از حوزه علميه حضرت وليعصر (عج) بناب، برنامه اردويي يك روزه ويژه اساتيد و ... از ديگر برنامه هاي متنوع اين دوره از ضيافت انديشه بود.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.