این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
سامانه ها


پیوندها

ايران توانا

اخبار > گزارشی از روند برگزاری هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه ايلام
 


شماره خبر : ٥٤٨١٩١ تاریخ انتشار خبر : 1397/10/17 ا ١٢:١٠ تعداد نمایش خبر: 115
 
گزارشی از روند برگزاری هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه ايلام
هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه با موضوع اخلاق حرفه اي در پژوهش و آموزش به مدت 5 روز، با شركت 25 نفر از اساتيد و با تدريس دكتر سيد حسن اسلامي و دكتر عباس مهرگان برگزار گرديد.

هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه با موضوع اخلاق حرفه اي در پژوهش و آموزش به مدت 5 روز، با شركت 25 نفر از اساتيد و با تدريس دكتر سيد حسن اسلامي و دكتر عباس مهرگان برگزار گرديد.هشتمين طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه ايلام در سال 1397 با حضور دكتر علي اكبري رئيس دانشگاه، حجت الاسلام دكتر غياثي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر علي محمدي دبير طرح هم انديشي اساتيد نهاد نمايندگي، دكتر عباسي مدير اجرايي نهاد نمايندگي، دكتر مهرگان مدرس دوره و 25 نفر از اساتيد دانشگاه در محل سالن فرزانگان برگزار گرديد.


مراسم افتتاحيه : مراسم افتتاحيه هشتمين طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه ايلام در سال 1397 با حضور دكتر علي اكبري رئيس دانشگاه، حجت الاسلام دكتر غياثي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر علي محمدي دبير طرح هم انديشي اساتيد نهاد نمايندگي، دكتر عباسي مدير اجرايي نهاد نمايندگي، دكتر مهرگان مدرس دوره و 25 نفر از اساتيد دانشگاه در محل سالن فرزانگان برگزار گرديد. در ابتداي اين نشست، حجت الاسلام دكتر غياثي، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ضمن عرض خوش آمد به حاضرين و تشكر از حمايت هاي رياست دانشگاه توضيحات كوتاهي را درباره روند برگزاري طرح ارائه كرد و گفت هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه با موضوع اخلاق حرفه اي در پژوهش و آموزش به مدت 5 روز برگزار مي شود و از اساتيد عزيز مي خواهيم فعالانه در مباحث شركت كنند و اميدوارم شاهد رشد و پويايي اساتيد در سطح دانشگاه باشم. دكتر غياثي از اساتيد خواست كه ضمن استفاده از برنامه هاي پيش بيني شده از اين دوره با همديگر به گفتگو بپردازيد و اخلاق حرفه اي را از خود آغاز كنيد.
در ادامه دكتر علي محمدي دبير هم انديشي اساتيد دانشگاه ايلام، درباره شرايط و ضوابط برگزاري هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه با ارائه توضيحاتي گفتند: امروزه يكي از نيازهاي مهم كشور در حوزه آموزش عالي بحث اخلاق حرفه اي است كه ناكارآمدي اين مقوله را در امر پژوهش و آموزش مي توان ديد. دكتر علي محمدي با اشاره به برگزاري جلسات متعدد براي انتخاب موضوع گفت: از رياست محترم دانشگاه، معاونت آموزشي و ساير عزيزاني كه در اين راستا دفتر هم انديشي را ياري كردند صميمانه تشكر مي كنم.


در پايان مراسم دكتر علي اكبري، رئيس دانشگاه، با تشكر از بانيان برگزاري اين طرح و خوش آمدگويي به حاضرين در مراسم، بيان كرد: ضيافت انديشه اساتيد در گذشته مربوط به تبليغ ايدئولوژيك يك تفكر خاص بود، اما الان متفاوت است و در راستاي توانمدسازي و تقويت مهارت هاي اساتيد براي ايجاد ارتباط موثر با دانشجويان برگزار مي گردد. رئيس دانشگاه، تأكيد كرد: ضيافت انديشه بهترين فرصت براي روي آوردن اساتيد به تفكر و گفتگوهاي دوجانبه و چند جانبه است و اگر زمينه اي فراهم شود اساتيد به گفتگو و تبادل نظر با هم بپردازند، يك فرصت مغتنم براي تجديد نظر پديد خواهد آمد و فرصت بي نظيري براي ارتقاء مهارت ها اساتيد فراهم مي گردد.. هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه ايلام، با مديريت دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، به مدت پنج روز از روزهاي شنبه هفدهم تا چهارشنبه بيست و يك شهريور با شركت 25 نفر از اساتيد و با تدريس دكتر سيد حسن اسلامي و دكتر عباس مهرگان از اساتيد دانشگاه هاي قم در دانشگاه برگزار مي گردد.
كارگاه آموزشي اخلاق در آموزش: كارگاه آموزشي اخلاق حرفه اي و آموزشي سطح 3 با حضور دكتر عباس مهرگان عضو هيات علمي دانشگاه تهران به مدت 16 ساعت ويژه اساتيد شركت كننده در طرح ضيافت انديشه برگزار شد.


مراسم اختتاميه هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه: مراسم اختتاميه هشتمين دوره طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه، با حضور دكتر علي اكبري رئيس دانشگاه، دكتر نعمتي معاون آموزش و تحصيلات تكميلي، دكتر شيرخاني معاون فرهنگي و اجتماعي، دكتر عباسي مدير اجرايي نهاد نمايندگي و مدرس و اساتيد حاضر در طرح، در محل سالن فرزانگان برگزار گرديد.
در اين مراسم، دكتر علي اكبري، رئيس دانشگاه، با تشكر از مدرسين و اساتيد شركت كننده در اين دوره و مجموعه عوامل برگزاري طرح، بيان داشت: دانشگاه گرانيگاه علمي و فرهنگي جامعه است و براي همين يك نهاد چند ساحتي است كه بايد در عرصه هاي علمي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي و هنري حضور داشته باشد و بهطبع آن استاد هم بعنوان يكي از اركان اصلي دانشكاه بايد چند ساحتي باشد و بر فعاليت در عرصه هاي مختلف اهتمام داشته باشد تا بتواند در روند توسعه جامعه تأثيرگذار باشد.

رئيس دانشگاه، افزود: در همين راستا مردم از اساتيد دانشگاه ها، انتظار ويژه اي دارند و اساتيد بايد بتوانند الگويي مناسب در زمينه هاي علمي، فرهنگي و اخلاقي براي افراد جامعه باشند. دكتر علي اكبري، لازمه رسيدن به اين جايگاه را يادگيري عنوان كرد و اظهار داشت: با توجه به جايگاه دانشگاه و اساتيد در سطح جامعه و انتظارات موجود، دانشگاه بايد علاوه بر نقش ياددهندگي، سازمان يادگيرنده هم باشد و همچنين اساتيد در هر مرتبه اي علاوه بر اينكه نقش ياددهند دارند به مقوله يادگيري در زمينه هاي مختلف توجه ويژه اي داشته باشند. وي تأكيد كرد: استاد تك ساحتي براي دنياي امروز و با توجه به جايگاه، نقش و انتظاري كه از دانشگاه ها و اساتيد وجود دارد، جوابگو نيست و بايد با هم افزايي و يادگيري در موضوعات مختلف بايد به انتظارات موجود جامعه عمل بپوشاند.


رئيس دانشگاه، افزود: در همين راستا به موضوعلات ديني و معنوي به شكل جديدش بپردازيم و باني ارتباط و همبستگي علم و دين باشيم. در اين مراسم دكتر نعمتي، معاون آموزش و تحصيلات تكميلي دانشگاه، بيان داشت: طرح ضيافت انديشه اساتيد با محوريت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و معاونت آموزش و تحصيللات تكميلي دانشگاه، طرح خوبي است كه در ساليان گذشته استارت آن زده شده و در چند سال اخير بيشتر با محوريت توانمند سازي اساتيد دانشگاه برگزار مي گردد و در همين راستا هشتمين دور اين طرح امسال برگزار گرديد. دكتر نعمتي با اشاره به وظيفه سنگين اساتيد در جامعه، تأكيد كرد: متاسفانه در زمينه آموزش و پژوهش در دانشگاه ها، اخلاق به فراموشي سپرده شد و براي همين بايد به اين مقوله اهميت داده شود و از جمله در طرح ضيافت انديشه به آن پرداخته شود و خوشبختانه در اين دوره به اين مهم پرداخته شد.

 


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.